"Jeden člověk
nemůže změnit nic,
ale může svými myšlenkami
změnu nastartovat."

Házenou jsem začal hrát ve 12 letech díky návštěvě trenéra Stanislava Krejčího a Ivana Jonáka na naší základní škole. Mým prvním klubem byl Spartak Praha 4 na Jižním Městě, kde mi výše jmenovaní trenéři společně s Ivanem Bajerem ukázali cestu k našemu krásnému sportu. V 15 letech jsem byl osloven zástupci Tréninkového střediska mládeže Slavia Praha. Tady jsem se seznámil s prostředím vrcholové házené. V posledním roce svého působení v kategorii staršího dorostu jsem dostal příležitost vstoupit do světa mužské vrcholové házené v tehdejší Československé Federální 1. lize.

To mi umožnilo poznat důkladně celou řadu osobností našeho sportu jako například Františka Kratochvíla a Františka Štiku, kteří v té době po odchodu z Dukly Praha, jakožto vítězové Poháru mistrů Evropských zemí z roku 1984 působili v dresu Slavia Praha a já se nejen od nich, ale i od mnoha dalších mohl každý den učit, jak vypadá házená na vrcholové úrovni. Jan Bašný, dnešní úspěšný reprezentační trenér družstva žen byl také mým tehdejším spoluhráčem na pravém křídle.

Po přestupu do Sparty Praha, která tehdy postoupila do Československé nejvyšší soutěže jsem měl možnost poznat trenéra Rudolfa Havlíka, který byl mistrem světa z roku 1967. Dodnes na něho vzpomínám jako na mistra v oblasti motivace hráčů.

Další etapou házenkářského života byla zahraniční zkušenost ve švýcarském klubu TV Unterstrass v Curychu, kde jsem získal i trenérskou zkušenost.

Po návratu do České republiky, jsem hrál v klubu Aritma Praha, kde jsem se potkal s oběma bratry Jirkou a Milanem Kotrčovými. S Milanem jsem se znal z doby svého působení ve Slavii, ale Jirku jsem znal pouze jako soupeře, a tak bylo příjemné si s Jirkou, jakožto pivotem světového formátu zahrát v jednom týmu.

Kariéru jsem ukončil v týmu Slavia Prague Seniors. Zúčastnili jsme několika Evropských Masters games a pravidelně jsme hráli Pražský přebor, kde jsem se potkával se známými tvářemi z dřívějších dorosteneckých pražských družstev. Jak by řekl klasik: „Nic se nezměnilo, pouze jsme byli o pár kil těžší“.

Příležitosti zahrát si házenou jsem využíval i při účasti na různých veteránských turnajích, například na legendárním „Báža Cupu“ a nebo na Turnaji „ Pražská 11“, (házená o 11 hráčích, dříve Feldhandball), kde se hraje s 11 hráči na velkém fotbalovém hřišti a který jsem společně s Hankou Kaczkowskou z Házet nás baví spoluorganizoval. Tady jsem si na vlastní kůži ověřil, že pro nás již „ zralejší“ házenkáře by tohle mohla být vhodná méně kontaktní varianta házené, která by nám umožnila zůstat u našeho milovaného sportu ještě dlouho poté, co ukončíme aktivní soutěžní kariéru.

Trenérská kariéra:

TV Unterstrass – Muži
TV Unterstrass – Ženy
TV Unterstrass – Plausch team

  • 25 let zkušeností z vrcholového managementu v prostředí nadnárodních společností (BAUMAX, TESCO, PENTA INVESTMENT, PENNY MARKET, HYUNDAI, CREATIVE DOCK)
  • Předseda spolku Czech Charity Concerts, z.s.

Vzdělání
Fakulta Tělesné výchovy a sportu UK – obor Trenérství,
specializace Házená

Vysoká škola ekonomická v Praze – IOM – Oceňování
podniku – Institut oceňování majetku

Nottingham Trent University  –  MBA , Senior Executive
Strategic Management

Člen rady Marketingového Institutu při VŠE Praha 
PHARE EU – HR Management       

Sociální networking
Během svého působení v businessu se mi podařilo vybudovat širokou síť profesních i osobních kontaktů, která mi pomáhá získávat strategické informace, podporovatele nebo odborné názory k tématům u kterých nedisponuji detailní znalostí problematiky.